EKONOMIKA / Spotřebitel

Farmářské trhy na Dolním náměstí v Opavě začínají
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Opava

Začíná sezona farmářských trhů, na kterou netrpělivě čekali jak návštěvníci, tak prodejci. Ti mají ve svých sklenících už připraveny první výpěstky.

„Začátek prodeje na farmářských trzích byl naplánován na 9. dubna, protože jsme počítali s tím, že pěstitelé mohou prodávat již dříve v rámci trhů velikonočních. Ty však byly vzhledem k epidemiologickým opatřením zrušeny. Na základě vládních opatření ovšem nyní víme, že mohou začít ve středu 14. dubna, což se také stane“  uvedla Monika Štěpánková, která agendu trhů řeší.

Nabídka bude obdobná jako v minulých letech a bude se postupně během sezony měnit. „Opět se můžete těšit na čerstvé ovoce a zeleninu, sazenice, květiny a bylinky. Milovníci regionálních produktů si budou moci nakoupit sýry, pečivo, uzeniny, domácí marmelády a další dobroty,“  vyjmenoval Martin Žižlavský, provozovatel trhů, na kterého se mohou zájemci o prodej obracet. Trhy budou probíhat stejně jako v minulosti pravidelně každou středu a pátek od 6.30 do 14 hodin a každou sobotu od 6.30 do 12 hodin na Dolním náměstí, a to až do 6. listopadu. Konat se budou i v době státních svátků, pokud připadnou na některý z prodejních dnů.

Farmářské trhy v Opavě mají také svůj facebookový profil.

Autor / zdroj: Roman Konečný

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.