KULTURA / Film

Autokino Strahov oslaví 1 rok existence
 
Autor / zdroj foto: archiv Autokina Strahov

Přesně před rokem zažila Česká republika boom autokin. Jen v Praze jich vzniklo 6, s koncem první vlny epidemie ale většina z nich zanikla. Zůstalo jediné, autokino Strahov. Zanedlouho, přesně 12. května, oslaví Autokino Strahov jeden rok od své první projekce.

“A to si zaslouží pořádnou oslavu,” říká ředitelka autokina Adéla Maternová. “Program zahájí v 17 h DJ, který bude hrát naživo přímo do aut. Diváci se mohou těšit na welcome drink, předvedení jarní kolekce Strahov fashion a celý večer vyvrcholí projekcí filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Legendární čtvrtlibrák se sýrem a vanilkový šejk samozřejmě nebude chybět.” 

Výjimečná lokace a pestrý program

Jak se Autokinu Strahov podařilo stát jediným, které promítá bez přerušení od první vlny pandemie? “Vsadili jsme na dobrou lokaci s krásnou scenérií, která láká k návštěvě už jen z důvodu zažít noc u Strahovského stadionu, ať už je film jakýkoliv,” říká Adéla Maternová. Samotný program však samozřejmě také hraje důležitou roli. Promítá se kromě pondělí každý den. “Následující úterky budou věnované nejlepším snímkům roku 2020 podle týmu spřáteleného Bia OKO,” vysvětluje Adéla Maternová. “Diváci se mohou těšit například oscarového favorita, dánský film režiséra Thomase Vinterberga Chlast, australský snímek Než skončí léto a mnoho dalších hitů loňského roku.” Čtvrtky zase v programu patří strachu a divácky velice oblíbeným hororům a thrillerům. Na Strahově si však filmy užívají také nejmenší diváci. ,,Děti, ale hlavně jejich rodiče si naše autokino velice oblíbili. Děti na předním sedadle auta, mnozí za volantem nadšeně troubí při uvedení filmu a v netradičním prostředí jsou daleko klidnější, než v běžném kině. Navíc u toho můžou zobat něco dobrého a nikoho neruší bouřlivým smích, který při dětském programu zaplavuje Strahov,“ popisuje ředitelka Maternová. Po dětském programu nově následují noční projekce, a to každý pátek, sobotu a neděli.

První květnovou neděli vyvrcholí na Strahově FAMUFEST

V Autokině Strahov také v neděli 2. května vyvrcholí 37. ročník multimediálního festivalu FAMUFEST. Akce studentů pražské FAMU zde od 20:00 představí snímky, které byly oceněny ve festivalové soutěži. "Autokino Strahov nám dává unikátní příležitost přiblížit filmy divákům naživo a společně oslavit zakončení festivalu," říká ředitelka festivalu Agáta Kolářová. Festival, který se koná od 28. dubna do 2. května 2021 online a v paláci U Stýblů na Václavském náměstí, nabídne filmovému divákovi filmy i off program tvořený debatami se zahraničními hosty, výstavu, podcasty nebo koncerty. “Pokud vás FAMUFEST zaujal, nebojte se přidat na facebookovou událost a navštívit webové stránky festivalu, kde najdete další informace,” radí Agáta Kolářová. 

Areál Autokina Strahov plnohodnotně doplňuje bar, který je připraven po celou programu doručit do vozidla občerstvení na přání. 

Program a informace ohledně Autokina Strahov jsou k nalezení na www.autokinostrahov.cz. Vstupné je 350 Kč za jeden automobil. Vstupenky lze zakoupit přes portál goout.net.

Projekt je pořádán s podporou Hlavního města Prahy, pod záštitou radního pro oblast správy majetku Mgr. Jana Chabra a za podpory Městské části Praha 5 a Městské části Praha 6. Hlavním partnerem Autokina Strahov je VELO.

Autor / zdroj: Adéla Maternová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.