Zpravodajství

Správce veřejného osvětlení v Praze ročně obnoví až tisíce svítidel a stožárů. Na podněty městských částí přisvítí třeba dětská hřiště
Praha
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy spravuje veřejné osvětlení v metropoli od roku 2018. Kromě jeho běžné údržby, odstraňování poruch a výstavby nových stožárů v rámci investičních projektů provádí také plánovanou obnovu, během které vymění ročně až tisíce stožárů a svítidel za nové.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Praha 5 zmodernizuje hřiště na Hořejším nábřeží. Bude i ledová plocha
Praha
Rada MČ Praha 5 schválila vyhlášení výběrového řízení na rekonstrukci multifunkčního hřiště Hořejší nábřeží. Součástí projektu je i vytvoření ledové plochy pro bruslaře.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
V Praze platí od 16. června od 10:00 hodin do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech
Praha
Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 16. června 2022 od 10:00 hodin až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
Praha v nové vyhlášce aktualizuje místa se zákazem konzumace alkoholu
Praha
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově se bude jednat celkem o 1 056 míst.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Praha 5 zavádí Tichou linku. Tlumočnická služba usnadňuje jednání s lidmi se sluchovým postižením
Praha
Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Úřad MČ Praha 5 se na provozu Tiché linky domluvil s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

ZAJÍMAVOSTI

20. srpna 2012

padl absolutní teplotní rekord v historii měření v Česku, když meteorologové v Dobřichovicích na Praze-západ naměřili teplotu 40,4 stupně Celsia.

VĚDA

20. srpna 1774

geolog, mineralog a montanista hrabě Ignác Antonín Born založil v Praze Královskou českou společnost nauk, předchůdkyni dnešní Akademie věd.

DOPRAVA

20. srpna 1845

na trase Vídeň – Olomouc – Praha projel první slavnostní vlak.